Paikallisuutiset

Yrittäjäsiskokset Taina Huhta ja Heidi Turpeinen ovat saaneet paljon apua vuosia samassa rakennuksessa grilliä pyörittäneeltä Iikka Heikkiseltä. Meijjän Grillin menusta löytyy ”Iikan makupala”, joka on yksi grillin suosituimmista annoksista. Kuva: Maria Kurtti

Siskokset herättivät henkiin Puolangalle kaivatun grillin, joka on koko kylän sydän – ”Tämä on meidän eläkepaikka”

Puolankalaiset siskokset Heidi Turpeinen ja Taina Huhta hyppäsivät yrittäjiksi ja avasivat perinteikkääseen grillirakennukseen Meijjän Grillin. Se tarjoaa grilliruuan lisäksi kotiruokalounasta, pannukakkua, drinkkejä ja yhteisen olohuoneen koko kylälle.

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Hullu työpaikka! nauravat Puolangan Meijjän Grillin yrittäjäsiskokset Heidi Turpeinen ja Taina Huhta kuormaa purkaessaan. Samaa mieltä on ”vakikalustoon” kuuluva työntekijä Mia Moilanen, joka kantaa tölkkilaatikkoa ja nauraa mukana.

– Mehän mokaillaan ihan hirveänä. Milloin on currymajoneesit lentäne

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä